مشهد شهر ترین ها
 
 
 

شاید یافتن ثروتمندترین فرد ایرانی کاری دشوار و شاید هم غیر ممکن باشد. اما وقتی صحبت از ثروتمندترین در ایران میشود قطعا نام "حسین ثابت" در ذهن اغلب آگاهان عرصه سرمایه خطور می کند.

حسین ثابت متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. در سال 1354 برای ادامه تحصیل به آلمان رفته و در رشته مهندسی برق از دانشگاه برلین فارغ‌التحصیل شده است. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، مدتی را به عنوان دبیر در مدارس آلمان به تدریس می‌پردازد. او کسی است که در رسانه ها و مجامع مختلف از او با عناوین متعددی همچون "موفقترین چهره اقتصادی ایران" "غول گردشگری ایران" و "ثروتمندترین ایرانی" یاد میشود. ثابت کار خود را از تجارت فرش در بازار مشهد آغاز کرده بود و الان به جایی رسیده که توانسته نام خود را در صنعت هتلداری و گردشگری جهان مطرح کند. مهندس حسین ثابت مالک ۹ هتل و بیش از ۵۰۰۰ تخت در جزایر قناری است. وی علاوه بر هتل بزرگ داریوش در کیش مالک چهار هتل بزرگ دیگر در این جزیره است. همچنین شرکت تجارت بین المللی ثابت و مجموعه های پارک دلفینها و باغ پرندگان کیش و نیز ۲۵٪ سهام گروه هتلهای لاله متعلق به اوست. وی هم اکنون مالک بزرگترین شرکت هتل داری اسپانیا است و خود او نیز در یکی از دو جزیره اختصاصی خود در اسپانیا زندگی می‌کند. ثابت در حال حاضر چندین پروژه بزرگ گردشگری کشور مانند احداث هتل بزرگ کوروش در کیش تاسیس شرکت اسب ایران و خرید هتل های لاله تهران یزد و سرعین را در حال اجرا دارد.

البته ناگفته نماند که غیر از حسین ثابت نام های مشهدی زیادی را می توان در بین ثروتمندترین های ایران یافت. نام هایی مانند "بهرامی ارض اقدس" "علینقی خاموشی" "مهدی رئیس زاده" و شاید در آینده ای نزدیک "محسن پهلوان مقدم" که بنیانگذار گروه شرکت های پدیده است!

 |+| نوشته شده در  پنجشنبه نهم آذر ۱۳۹۱ساعت 16:46  توسط مهدی  | 
 
  بالا